Blogi

20.01.2024

KENA BUTIIGI ASUKOHT PÄRNUS

Paljude jaoks on Kena Butiiki raske üles leida. Avasime butiigi 2023 aasta aprillis, aga sügisel alles paljud kohalikud avastasid, et selline uus ja soodne pesukoht on Pärnus.

Ka mitmed naabrid Rüütli tänavalt, kes siin töötavad või äri peavad leidsid Kena Butiigi üles alles selle aasta alguses, kuigi nad on tahtnud siia juba ammu tulla, aga pole lihtsalt õiget kohta üles leidnud. Butiik asub neist ainult paari sammu kaugusel. Usun, et paljud veel otsivadki ja ei leia.

Mitmed kliendid on öelnud, et jääte nurga taha ja koht pole hea. Rõhutan ka igal pool, et kuigi aadressiks on Rüütli 32, mis on Pärnu vanalinna jalakäijate ala, siis sissepääs jääb Hospidali tänavasse. Kena asub roosas majas, mis kulgeb nii mööda Rüütli, kui Hospidali tänavat. Nurgapealne maja, kus asub ka V-Butiik, kus müüakse kotte ja kingi juba 90ndatest. Euroapteegi juurest alla keerata Pärnu vanima maja Seegi maja poole. Enne asus siin tänavas ka Abakhan, nüüd on selle asemel piljardiklubi KingPool.

Natuke ka maja ajaloost… hoone on asunud Rüütli ja Hospidali nurgal vähemalt aastast 1780. 1901 aastal tehti majale uus projekt, kus lisandusid vitriinaknad ja nurgapealne sissepääs. 1928 ehitatakse mansardkorruse asemele täiskorrus ja Hospidali tänava pool pikendatakse hoonet kivist kahekorruselise juurdeehituse võrra, siin esimesel korrusel asubki nüüd Kena Butiik. Kogu hoone saab uue fassaadikujunduse ja on lihtsas juugendstiilis.

Kasutatud allikad EAA.3569.2.2203_Kahekorruselise puithoone Rüütli ja Hospidali nurgal fassaadi muute projekt. 1882; register.muinas.ee

Aga nüüd selleni, mis paljusid huvitab, et miks selline asukoht on butiigile valitud ja miks me ei asu „päris “ Rüütli tänaval? Osalesin Pärnu linnavalitsuse valikpakkumise konkursil juba aasta varem 2022 jaanuaris ja soovisin butiigi avada aadressil Rüütli 28, kus asus  90ndatest paljude lemmik pesupood, mis tegevuse lõpetas. Kahjuks ma seda konkurssi ei võitnud ja ainuke ruum, mis siin kandis sellel hetkel võtta oli ongi see, kus asume praegu. Ka nüüd hoian rendipakkumistel silma peal, aga kahjuks on kõik pakutavad ruumid nii suured ja nõuaksid suuri lisa investeeringuid.

On ka neid, kes arvavad, et pood peaks asuma kaubanduskeskuses, aga see tee on mul juba läbi käidud. Blogipostitus on teile lugemiseks „KENA LOOMISE ESIMENE LUGU “, kus räägin kuidas on poodi pidada kaubanduskeskuses.

Siin Sulle teejuht Kena Butiiki Pärnus fotode näol, loodan, et on abiks.

17.04.2023

KENA PESUPOOD ON AVATUD

Avasime Kena pesubutiigi Pärnus 11.04.2023. Nii mõnedki kliendid on juba leidnud tee meie värskesse poodi. Palju toredaid ja positiivseid inimesi, kes edu soovivad ja on endale poest pesu leidnud. Pood on avatud; teisipäevast reedeni 10.00-18.00, laupäeval 10.30-15.30, pühapäeval ja esmaspäeval on pood suletud. Ootan teid Rüütli 32, sissepääs jääb Hospidali tänavale. Hetkel on veel erinev kaubavalik e-poes ning Pärnu poes. Tule ka Sina uudistama 😉

29.03.2023

PEAGI VALMIMAS KENA POOD PÄRNUS

Oleme vanadest ruumidest välja kolinud ja alustame nii-öelda päris poe tegemist Pärnusse. Protsess on pikk, aga finiš paistab. Tahan juba praegu tänada neid sõpru ja enda elukaaslast, kes on poe valmimisele kaasa aidanud. Siin näete osasid fotosid, kuidas rinnahoidjate riiulid poodi valmivad. Täna saabus tapeet ja aprillis on teil võimalus juba ise Kena poodi külastada. Mõned asjad on veel teha. Aga kaup ootab väljapanekut- on üle mõõdetud ja hinnad, mis ikka soodsad ? peale kleebitud. Ootan poe avamist nagu enamus teist kevadet ??.

21.01.2023

SUURUSTE VALIMINE E-POODI

Kas teate, kuidas käib suuruste valimine kena.ee e-poodi?

Aeg-ajalt saan postkasti kirjakesi, et võtke valikusse juurde seda ja seda teist suurust. Kahjuks ei ole suuruste kaupa kauba valimine võimalik. Poolas lihtsalt on selline süsteem, et pesu on jaotatud pakkidesse, näiteks püksikud on 24tk pakis ja rinnahoidjad 6tk pakis. Pükste puhul pole mul aimugi, mis suurused pakis sees on; rinnahoidjate puhul tean ainult korvi, kas B-, C- või mõni muu korv.

Rinnahoidjate ümbermõõtudest saan teada alles siis, kui olen paki ostnud ja avanud. Nagu te teate, siis ei vasta enamasti paki sisu Euroopa mõõtudele ja mul tuleb kõik tooted üle mõõta, et saada teada nende tegelik suurus. Peale seda kleebin õige suurusega kleebised siltidele peale, sama ka ülejäänud tootevalikuga. Ostukorvi saate mugavalt valida enda õige suuruse ja pükste juures on veel väljatoodud vööümbermõõt, kui mõõdulint on olemas, siis toodet ostes pole riski, et ei sobi.

Rinnahoidjad 6tk pakis- teadmata suurustes enne mõõtmistööd.

Kahjuks on pakkides alati rohkem neid väiksemaid suuruseid, mida keegi väga osta ei soovi ja vastukaaluks on suuremate ümbermõõtudega rinnahoidjad tihti hetkega läinud. Väiksemad ja ka keskmised suurused aina kuhjuvad.

Oleksin üliõnnelik, kui saaksin valida pesu suuruste kaupa e-poodi, võttes neid suuruseid, mida klientidel ka päriselt vaja on nagu 95C, 100D, 1OOE jne. On ka pakke, kus rinnahoidja korvisuurus on midagi muud. Näiteks E-korvi rinnahoidjat üle mõõtes saan teada, et see on hoopis suurusele D-korv ja seda mida klientidel rohkem vaja oli jääb e-poest puudu.

Sooviks, et süsteem oleks teine. Ma ei peaks raha panema kauba alla, mis jääb pikaks ajaks seisma ja pidevalt valima juurde uut kaupa, et müüa seda väikest osa sellest, neid häid ümbermõõte ja suuruseid, mida paljud soovivad ja ootavad. Aga on, nagu on 🙂 .

12.11.2022

KENA LOOMISE ESIMENE LUGU

Kas teadsite, et Kena pood sai alguse juba 10 aastat tagasi? Siis sai loodud naisteriiete pood nimega Kena Pärnu Keskusesse 2012 aasta novembris. Nagu ikka esimene laps läheb aia taha ja raskusi oli palju. Alustava ettevõtte toetus Töötukassast polnud algkapitalina piisav, et luua edukas pood, kus oleks piisavalt tootevalikut. Ka asukoht sel ajal keskuse kolmandal korrusel oli kaugel ideaalist- tore, kui päeva jooksul jalutas mööda 10 inimest ja hästi, kui neist paar astus ka sisse, kui üks tegi ostu, oli juba päev korda läinud 😀

Naisteriiete pood „Kena” Pärnu Keskuses 2013 kevad

Ma isiklikult ei harjunud ära ka keskuse reeglitega. Päeva jooksul võisin ära käia korra 15 minutit, kahjuks ei jõudnud ma selle aja jooksul kuhugi sööma ega toidupoodi. Nälja tõttu ei suutnud enam käiagi 😀 Aga, kuna kogu olemasolev raha läks uue kauba ostmiseks, siis polnud ka probleemi, et oleks millegi eest süüa osta. Kindlasti teate ka, et rent ja muud kulud kaubanduskeskustes on väga suured.

Õnneks külastas mind tihti sõbranna, kellega lõbusalt aega veetsime ja toredaid inimesi oli ka ümberkaudsetest poodidest. Vabadeks päevadeks sellel ajal olid päevad, kui sõitsin Tallinnasse ülikooli. Öösiti nädalavahetusel tantsisin klubides go-go tantsijana, et saaks kuidagi poel hinge sees hoida.

Töö tantsijana ööklubides

Sellesse aega jäävad ka sellised kliendid, kes helistasid mulle kell 5 hommikul, kuna tulid mingi kutiga ööklubist ja neil oli vaja kohe sukatrippe ja muud uut pesu.

Seda enam imestan, et olen taas mõlgutamas mõtteid, et luua ka nõndaöelda „päris“ pesupood, kus oleks klientidel tore käia, kuid kindlasti mitte kaubanduskeskuses. Klientidega suhtlemine ja teenindus on mulle alati meeldinud. Mis te arvate, kas luua uus pood oleks hea mõte? 🙂

21.10.2022

Küsimus- Kas vaatate kena.ee e-poes tootekirjeldusest ka toodete mõõte? Viimasel ajal on tekkinud palju olukordi, kui mõõte pole vaadatud ja soovitakse tooted tagasi saata. Eks see kurvastab ? mind väga, kuna olen näinud palju vaeva, et tooted üle mõõta, vältimaks olukorda, et tellitud ese ei sobi, näiteks jääb väikeseks. Lisaks olen tasunud alati ise tagastatud või vahetus toote/toodete posti eest, mis mind osade tellimuste puhul viib miinustesse. Mõistan, et kõike kirja pandut ei jõua jälgida. Proovin tähelepanu tõmmata sellele, et tootekirjeldustes on päris palju infot, pole leidnud veel ühtegi teist pesupoodi, kus oleks toodete mõõdud välja toodud ja võibolla jääb ka sellepärast info klientide jaoks märkamatuks. Õnneks usun, et enamus teist jälgib tooteinfot, muidu oleks tagasi saatmine massiline ?

03.10.2022

Kudumisooja oktoobrikuu algust teile ???️?. Oktoobris on Kena.ee sünnipäev, peagi infot sünnipäeva soodustusest. Kuigi pakiautomaatide hinnad on oktoobrist juba kallimad, siis jätan veel kuuks ajaks hinnad teie jaoks samaks. Suuremate pakkide, kui XS ja S hinnavahe olen alati klientide eest kinni maksnud, et teid ikka rõõmustada ?.

 

Shopping Cart